rudaslaska.com.pl – Ponad 700 osób przeciwnych budowie kompostowni

W dniu 17.12.2012 r., Stowarzyszenie Rudzianie Razem w imieniu mieszkańców złożyło w Urzędzie Miasta petycję do Prezydent Miasta Rudy Śląskiej Grażyny Dziedzic.

Pod petycją podpisało się 727 mieszkańców, którzy sprzeciwiają się budowie zakładu do biologicznego przetwarzania odpadów przy ul. Kokotek w Rudzie Śląskiej.
Obecnie na wniosek PUK sp. z o.o. prowadzone jest postępowanie o wydanie przez Urząd Miasta decyzji środowiskowej dla tego zakładu. Przedsiębiorca chce poszerzyć swoją działalność o dodatkową instalację, budując ją jeszcze bliżej bloków, na co okoliczni mieszkańcy nie wyrażają zgody.  Z dokumentów złożonych przez przedsiębiorcę wynika, że odory dotrą do osiedla Kwiatków, a także do ul. Mickiewicza.
Anna Łukaszczyk Radna Miasta Rudy Śląskiej wraz z członkami Stowarzyszenia Rudzianie Razem złożyła również uwagi do raportu przygotowanego przez inwestora. Główne zarzuty to:
  • bliska lokalizacja od osiedla,
  • technologia, która wydaje nieprzyjemne zapachy, mogące skutkować pogorszeniem jakości życia mieszkańców,
  • błędy merytoryczne w raporcie.
Ponadto Radna wraz z członkami Stowarzyszenia zorganizowała akcję zbierania podpisów pod petycją. Mieszkańcy w ciągu tygodnia złożyli ponad 700 podpisów. W ocenie Radnej, tak krótki czas i nie sprzyjająca pogoda dały nieoczekiwany efekt.
Mieszkańcy bardzo szybko włączyli się do akcji i mobilizowali sąsiadów – wszystkim chcemy serdecznie podziękować za wsparcie- mówi Anna Łukaszczyk.
Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Rudzianie Razem wsparło mieszkańców w działaniach przeciw spalarni odpadów, która miała powstać na ul. Szyb Walenty.

Read more: http://rudaslaska.com.pl/i,ponad-700-osob-przeciwko-budowie-kompostowni,200274,902644.html#ixzz2rjrJL1oJ

Leave a Comment