Anna Łukaszczyk

Ania Łukaszczyk

Archiwum

Wyniki II tury

Aktualizacja 6.12.2010: Są już oficjalne wyniki wyborów na Prezydenta Rudy Śląskiej.

Grażyna Dziedzic wygrała różnicą 304 głosów.

Grażyna Dziedzic zdobyła 16 920 głosów, Andrzej Stania natomiast zdobył 16 616. To jest dobitny dowód na to, że warto brać udział w wyborach. Każdy nasz głos się liczy i w tym wypadku zadecydowało zaledwie trzysta głosów różnicy (w Rudzie Śląskiej uprawnionych do głosowania jest ponad 115 tysięcy osób).

Grażyna Dziedzic i Anna Łukaszczyk

Protokół wyników głosowania i wyniku wyborów


Kandydaci na Prezydenta Rudy Śląskiej

Grażyna Dziedzic

Kandydat na Prezydenta Miasta Ruda Śląska

Kandydatka komitetu wyborczego „Porozumienie dla Rudy Śląskiej”. Jest inżynierem budownictwa, skończyła pedagogiczne studia podyplomowe. Pracowała w służbie zdrowia, a następnie w opiece społecznej. Była dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śl. Pod jej rządami ośrodek był wielokrotnie nagradzany. Stawia na zrównoważony rozwój miasta. Uważa się za osobę nie poddającą się przeciwnością losu. Ma 56 lat.

Kocham Nasze Miasto. Chcę by w Rudzie Śląskiej żyło się godnie. Szanuję ludzi, niezależnie od ich statusu społecznego i poglądów. Posiadam wyższe wykształcenie techniczne, pedagogiczne, wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużą jednostką samorządową.

Znam problemy Naszego Miasta i potrafię je rozwiązać. Lubię współpracować z ludźmi kreatywnymi, kompetentnymi i dynamicznymi. Potrafię przezwyciężać przeciwności losu. Nie boję się trudnych wyzwań.

Jako Prezydent dam możliwość działania fachowcom, aby wydźwignąć z zapaści finanse miasta. Zdaję sobie sprawę, że ludzie potrzebują pracy i mieszkań, ale też odpoczynku i rozrywki. Rozumiem potrzeby i oczekiwania zarówno młodych jak i starszych mieszkańców naszego Miasta. Będę współpracować z pracodawcami dla lepszego rozwoju Rudy Śląskiej. Zrobię wszystko aby utrzymać istniejące miejsca pracy jak i tworzyć nowe. Będę sprzyjać tylko tym inwestycjom, które przysporzą korzyści mieszkańcom.

Wyniki pierwszej tury wyborów na Prezydenta Rudy Śląskiej


Andrzej Stania 37,02%

Grażyna Dziedzic 30,89%

Jarosław Wieszołek 12,72%

Dariusz Potyrała 10,24 %

Barbara Wystyrk – Benigier 7,75%

Janusz Redełkiewicz 1,39%


Za dwa tygodnie druga tura, wszystkich serdecznie zachęcam do głosowania na Grażynę Dziedzic.


Apel do mieszkańców


10 listopada w restauracji „Stara Drukarnia” zorganizowano spotkanie połączone z konferencją prasową, w którym wzięli udział następujący kandydaci na prezydenta Rudy Śląskiej: Grażyna Dziedzic, Jarosław Wieszołek, Dariusz Potyrała oraz Barbara Wystryk-Benigier.  W trakcie spotkania kandydaci podpisali wspólny dokument:

My, kandydaci na Prezydenta Miasta Ruda Śląska: Grażyna Dziedzic, Jarosław Wieszołek, Dariusz Potyrała, Barbara Wystyrk–Benigier w obliczu fatalnej sytuacji finansowej miasta Ruda Śląska, wspólnie zwracamy się do mieszkańców z poniższym apelem.

Obecne zadłużenie Rudy Śląskiej wynosi około 270 mln zł, czyli ponad 1900 zł na jednego mieszkańca. Ponadto, bardzo trudna sytuacja gospodarcza powoduje, że stale maleje ilość mieszkańców naszego miasta. Przypominamy, że dzisiaj Ruda Śląska liczy tylko ok. 141 tys. mieszkańców – to o 24 tys. mniej niż jeszcze kilka lat temu. Zjawiska te są w głównej mierze konsekwencją wielu błędnych decyzji i zaniechań urzędującego od 10 lat obecnego Prezydenta.

Pragnąc doprowadzić do istotnych zmian w zarządzaniu miastem, kierujemy do mieszkańców apel, aby w tej szczególnie trudnej sytuacji Rudy Śląskiej rozważyli, komu powierzą jej losy na następne cztery lata.

Zwracamy się do wszystkich mieszkańców o udział w wyborach samorządowych w dniu 21. listopada 2010 roku. Tego dnia podjęta zostanie decyzja, która na wiele lat zaważy na losach naszego miasta, ale przede wszystkim – jego mieszkańców.

Apelujemy o oddanie głosu, który doprowadzi do zmiany na stanowisku Prezydenta Miasta Ruda Śląska.

Podpisano:

Grażyna Dziedzic, Dariusz Potyrała, Jarosław Wieszołek, Barbara Wystyrk–BenigierPozostali kandydaci na Prezydenta Rudy Śląskiej w 2010 roku

Barabara Wystyrk- Beniger

Kandydatka Ruchu Autonomii Śląska. Jak sama podkreśla, zdecydowała się kandydować, by pokazać rudzianom, że mają wybór i że czas postawić na nowych ludzi w samorządzie. Od urodzenia mieszka w Rudzie Śląskiej. Z wykształcenia jest dziennikarzem. W lata 2003-2006 pełniła funkcję szefa „Wiadomości Rudzkich”, obecnie prowadzi własne wydawnictwo. Zapowiada przyjrzenie się spółkom komunalnym. Ma 47 lat.

Dariusz Potyrała

Kandydat SLD i komitetu „Nasze Miasto”. Inżynier górnik. Od 1983 roku związany z KWK Halemba. Obecnie jest szefem Związku Zawodowego Górników w Polsce w tej kopalni a od niedawna także wiceprezesem rady krajowej ZZGwP. W 2006 roku został wybrany na radnego z okręgu Halemba, Bielszowice, dzięki czemu, jak mówi, poznał mechanizmy pracy w samorządzie. Uważa, że priorytetem są miejsca pracy dla rudzian. Ma 49 lat.

Jarosław Wieszołek

Jest osobą bezpartyjną ale w wyborach startuje jako kandydat PiS. Obecnie jest prezesem „Spółki Mieszkaniowej Mysłowice”. Przez 10 lat związany z samorządem Rudy Śląskiej i Zabrza, pracował jako naczelnik wydziału nieruchomości i zastępca naczelnika spraw lokalowych. Wykładowca kilku śląskich uczelni z zakresu gospodarki nieruchomościami. Ma 39 lat.

Janusz Redełkiewicz

Kandydat komitetu ” Porozumienie Samorządów w Rudzie Śląskiej”. Członek PSL. Jest rodowitym rudzianinem. Z wykształcenia psycholog zarządzania. Obecnie jest menagerem w firmie finansowo-prawnej DSA FINANCIAL GRUP S.A. z siedzibą w Wrocławiu z działalnością na terenie woj. śląskiego. Ma 40 lat.

Andrzej Stania

Kandydat Platformy Obywatelskiej, obecny prezydent miasta. Stanowisko to piastuje od listopada 2002 roku. Twierdzi, że jego osoba gwarantuje kontynuację rozpoczętych w Rudzie Śl. inwestycji, takich jak budowa N-S, budownictwo socjalne. Jedną z najtrudniejszych ale trafnych decyzji uważa przekształcenie szpitala miejskiego w spółkę. Celem na przyszły rok ma być ustabilizowanie sytuacji finansowej miasta. Ma 62 lata.